Laura a Pečeť sedmi měsíců

24. července 2009 v 18:23 | Kajka |  můj čtenářský deník

Laura a Pečeť sedmi měsícůVydal : KNÍŽNÍ KLUB, 2005
autor: Peter Freund
stran: 366
obsah:
Třináctiletá Laura Leanderová se narodila ve znamení třináctky, to znamená 13. den 13. měsíce (u nás to je 5. prosince) a pro tuto zvláštnost byla obdarovaná i mnohými schopnostmi např.: telekinezí (když všechnu svou energii soustředila na nějakou věc, tak se ta věc pohnula), čtením myšlenek nebo ovládala snovou cestu (ve spánku se přenesla, kam chtěla, do minulosti, na jinou planetu nebo na nějaké místo). Země je totiž sesterskou planetou Aventerry, světa mýtů a kouzel. Z Aventerry na Zemi (Hvězdu lidí) již přednepamětí zavítalo Dobro a Zlo. Na tuhle nejstarší hvězdu se dá přenést Magickou branou, která se otevírá o čtyřech svátcích Slunce (jarní rovnodennost, letní slunovrat, podzimní rovnodennost a zimní slunovrat). Lauře se tímto způsobem podařilo získat bájný kalich Osvícení s vodou Života z moci temných sil, které mají své sídlo na Aventeře stejně jako jejich vůdce Borboron, ale do rukou Elysiona, vůdce Strážců světla (ti mají sídlo na opačném konci Aventerry) se jí ho nepodařilo předat, protože už nestihla projít branou a ona se zavřela. Tohle všechno podnikala za pomoci svých přátel, aby zachránila svého otce a vysvobodila ho z moci temných. Nakonec se jí podařilo kalich vrátit, ale jak to vlastně vše bylo?

Kniha začíná, když byla Laura na zimních prázdninách v Hinterthuru, zimním středisku v Alpách, kam její nevlastní matku pozval její vedoucí z práce, Maxmilián Longolius. Očividně se mu líbila. Laura s mladším bratrem Lukášem a synovcem Mistra L (přezdívka Maxmiliána), Kevinem, by zažila krásné zimní prázdniny, kdyby ji nepronásledovali temňáci. Záhadná černá dodávka a hrůzostrašný sněhulák ji byli snad pořád v patách. Nejpodivnější člověk, kterého potkala byl sluha Mistra L ,Konrád Klem, který se uměl zničeho nic vynořit na jakémkoli místě. A tak se Laura bránila, jak nejvíc mohla, aby ji temňáci nezabili. Po prázdninách se vrátila zpět na svou internátní školu Krákorec, kde byla snad v bezpečí, protože většina učitelů a ředitel, byli Strážci světla, samozřejmě tam učili i zastánci temných, ale naštěstí tam byli jen dva: Růžovka a uč. Schwarz. Temňáci jí kladli bezpočet překážek a ona je všechny ve zdraví zdolala. Dokonce se i na Hvězdu lidí dostal z Aventerry panoš Alarik (byl na straně Dobra), kterého se ujal ředitel Krákorecké školy. Laura se předtím dozvěděla o záhadné Pečeti sedmi měsíců. A začala pátrat, co má společné s jejím posláním a jak vypadá.

Všechno dobře dopadlo a Laura odevzdala kalich o jarní rovnodennosti do těch správných rukou.
Vyřešila i všechny záhady: Konrád Klem byl vlastně temňák a zároveň duch bývalého kata z minulosti Ryšavce Smrtihlava. Kevin se jím nechal svést, ale pak toho litoval a omluvil se.

A pečeť sedmi měsíců?
Nebyla to žádná věc. Podle jednoho příběhu přišla Laura na to, že to není nic víc než výraz, kterým temňáci označovali LÁSKU. Její otec je sice stále uvězněn, ale Laura věří, že až Elysion porazí Borborona, tak se shledá se svým otcem a Zlo nebude existovat.


---NEKOPÍROVAT--- (Psala jsem to asi půl hodiny)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 verča šišků verča šišků | E-mail | 15. května 2012 v 18:53 | Reagovat

čtení miluju laura a(dobrodružství aventerry,pečet sedmi měsíců,hádanka stříbrné sfingi,kledba dračích králů)od petera freunda jsou mí oblíbený knížky dororučuju všem :-)  :-D  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama