Červenec 2009

Ilustrovaná máma

30. července 2009 v 17:02 | Kajka |  můj čtenářský deník

ILUSTROVANÁ MÁMA - Jacqueline Wilsonová


Vydal : BB/art s.r.o., 2003
autor: Jacqueline Wilsonová
stran: 214
obsah:

Amaryllis je podle Keiko nejlepší máma na světě. Ale Gemmě se to tak nezdá. Keiko a Gemma jsou sestry a jejich máma, Amaryllis, je snad celá potetovaná svými kérkami. Obě sestry mají společnou mámu, ale každá má jiného tátu. Bohužel ani jeden táta nebydlí dohromady s nimi. Gemma si přeje, aby byla její máma alespoň maličko normálnější. Amaryllis chodí skoro každou noc na večírky a vrací se pozdě ráno nebo si přivede s sebou nějakého chlapa. A taky hodně pije. Její největší láska byl Micky, ale ten o ni nestojí a navíc je táta jen Gemmy a ne i Keiko. Táta Keiko je podle Amaryllis nic moc. Všechny tři se stále někam stěhují a žijí jak se dá. A tady je jejich příběh:
Vše začalo jednoho dne, když se Amaryllis dozvěděla, že Mickyho nejoblíbenější hudební skupina pořádá po letech koncert. Amaryllis si byla jistá, že tam Mickyho určitě potká (hledala ho hodně dlouho). Na koncertě ho skutečně potkala. Přišla domů asi hodinu později, než slíbila, ale k velkému překvapení s sebou Mickyho přivedla. Micky opravdu vypadal stejně, tak jak ho Amaryllis popisovala, i když jí Keiko s Gemmou nevěřily. Byl překvapený, protože doposud nevěděl, že má dceru. Zůstal s nimi přes noc a udělali si společně skvělý den. Ale pak odjel. Na příští víkend si chtěl vzít Keiko a Gemmu k sobě na přespání (má přítelkyni, takže o Amaryllis nejeví zájem), ale Keiko se rozhodla, že nepojede. Gemma se vrátila po víkendu a vše bylo zase v pořádku, ale další víkend si Micky chtěl Gemmu nechat celý týden u sebe. Amaryllis o jeho plánu nevěděla a proto pro Gemmu připravila přivítání a vymalovala pokoj a natřela dveře. Gemmě se Amaryllis čím dál víc protivila, proto zůstala u svého taťky, který tvrdí, že Amaryllis patří do blázince a neumí se postarat ani o své dcery (pravda je, že o ni i o Keiko se starala jen Gemma). Jakmile se Amaryllis dozvěděla, že u Mickyho Gemma zůstane, zbláznila se doopravdy a polila se zbývající bílou barvou, protože věděla, že ji Gemma nesnáší kvůli jejím kérkám. Keiko si s ní nevěděla rady a zavolala sanitku, i když věděla, že Amaryllis nemocnici nesnáší.
Najednou se všechno seběhlo dohromady. Keiko a její nejlepší kamarád Oliver (Oligo) objevila svého taťku a prozatím se dostala do pěstounské rodiny. Micky Gemmu dal do té stejné pěstounské rodiny, kde je Keiko a nemá o ni už zájem. Amaryllis byla v psychiatrické léčebně a teď už se zlepšuje. Všechny si nakonec slíbily, že až Amaryllis pustí, začnou žít jinak a vše dají do pořádku.

---NEKOPÍROVAT---

květ Clivie

26. července 2009 v 18:30 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

CLIVIE

---NEKOPÍROVAT---

Žába a Leknín

24. července 2009 v 19:37 | Kajka |  Moje kresby :)

ŽÁBA

A

LEKNÍN


Detail Leknínu:
Detail Žáby:
---NEKOPÍROVAT---

Západ slunce u moře

24. července 2009 v 19:32 | Kajka |  Moje kresby :)

Západ slunce u moře

Toto se mi moc nepovedlo, no co už.

---nekopírovat---

Západ Slunce s palmou

24. července 2009 v 19:28 | Kajka |  Moje kresby :)

Západ Slunce

S PALMOU

---nekopírovat---

Pampeliška a rosa

24. července 2009 v 19:20 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

PAMPELIŠKA

A

ROSA


---nekopírovat---

Dvojčata v průšvihu

24. července 2009 v 19:08 | Kajka |  můj čtenářský deník

DVOJČATA V PRŮŠVIHU - Jacqueline Wilsonová


Vydal : BB/art s.r.o., 2000
autor: Jacqueline Wilsonová
stran: 136
obsah:

Ruby a Garnet jsou desetiletá dvojčata. Žijí s taťkou a babičkou, protože jim jejich maminka zemřela. Ruby sní o tom, že bude slavnou herečkou. Jejich otec je blázen do knih. Všude v bytě mají knihy, na zemi v krabicích, na poličkách i ve skříních. Jejich babička byla švadlena, ale teď má napuchlé prsty, takže pracuje jen soukromě.

Jednou v neděli se jejich taťka jako vždy zpozdil a přivedl si na oběd Jiřinku ( dvojčata jí říkají Jezinka, protože je hnusná, tlustá a nikdy se s ní nebudou bavit) a Jiřinka se s taťkou mají rádi. Babičku naštvalo, že ji předem neohlásil, ale nedala na sobě nic znát. Jiřinka jejich taťku úplně změnila. Pořád k nim domů chodí a dokonce se spolu líbali. Jiřinka si s ním koupila knihkupectví v nějaké zapadlé díře na venkově, tak se tam museli přestěhovat a babička bydlela v pečovatelském domě. Dvojčata chodila do tamní hrozné školy a vůbec se jim tam nelíbilo.

Když si dvojčata vystřihovala z novin panenky, tak tam Ruby objevila inzerát na konkurz na film. Bylo tam, že potřebují dvojčata od 10 do 15 let. Ruby se rozhodla, že tam pojede. Její taťka jí to ale zakázal, takže se tam vypravila sama s Garnet. Vše dobře probíhalo, dokud tam nepřišel jejich taťka. Garnet se před ním styděla, takže to místo nedostaly. Ale chtěly se aspoň dostat na tu internátní školu, kde se to natáčelo. Ne, že by tam hrály, ale učily by se tam. Napsaly dopis tamní ředitelce a ona jim nabídla jedno stypendium. Jely tam na zkoušky. Ruby si byla jistá, že to místo dostane ona, ale dostala ho Garnet. Od té chvíle se spolu přestaly kamarádit a přestaly se stejně oblékat. Ruby si dokonce ustřihla vlasy a kamarádila se s jejich nepřítelem Tlusťochem.

Když Garnet odjížděla na tu novou školu. Ruby přišla za ní a za vše se jí omluvila a přiznala, že jenom na ni hrozně žárlila. Od té chvíle se z nich staly nerozlučné kamarádky až do smrti.
Ruby šla na gymnázium a dokonce se usmířily i s Jiřinkou.


---nekopírovat---

Laura a Pečeť sedmi měsíců

24. července 2009 v 18:23 | Kajka |  můj čtenářský deník

Laura a Pečeť sedmi měsícůVydal : KNÍŽNÍ KLUB, 2005
autor: Peter Freund
stran: 366
obsah:
Třináctiletá Laura Leanderová se narodila ve znamení třináctky, to znamená 13. den 13. měsíce (u nás to je 5. prosince) a pro tuto zvláštnost byla obdarovaná i mnohými schopnostmi např.: telekinezí (když všechnu svou energii soustředila na nějakou věc, tak se ta věc pohnula), čtením myšlenek nebo ovládala snovou cestu (ve spánku se přenesla, kam chtěla, do minulosti, na jinou planetu nebo na nějaké místo). Země je totiž sesterskou planetou Aventerry, světa mýtů a kouzel. Z Aventerry na Zemi (Hvězdu lidí) již přednepamětí zavítalo Dobro a Zlo. Na tuhle nejstarší hvězdu se dá přenést Magickou branou, která se otevírá o čtyřech svátcích Slunce (jarní rovnodennost, letní slunovrat, podzimní rovnodennost a zimní slunovrat). Lauře se tímto způsobem podařilo získat bájný kalich Osvícení s vodou Života z moci temných sil, které mají své sídlo na Aventeře stejně jako jejich vůdce Borboron, ale do rukou Elysiona, vůdce Strážců světla (ti mají sídlo na opačném konci Aventerry) se jí ho nepodařilo předat, protože už nestihla projít branou a ona se zavřela. Tohle všechno podnikala za pomoci svých přátel, aby zachránila svého otce a vysvobodila ho z moci temných. Nakonec se jí podařilo kalich vrátit, ale jak to vlastně vše bylo?

Kniha začíná, když byla Laura na zimních prázdninách v Hinterthuru, zimním středisku v Alpách, kam její nevlastní matku pozval její vedoucí z práce, Maxmilián Longolius. Očividně se mu líbila. Laura s mladším bratrem Lukášem a synovcem Mistra L (přezdívka Maxmiliána), Kevinem, by zažila krásné zimní prázdniny, kdyby ji nepronásledovali temňáci. Záhadná černá dodávka a hrůzostrašný sněhulák ji byli snad pořád v patách. Nejpodivnější člověk, kterého potkala byl sluha Mistra L ,Konrád Klem, který se uměl zničeho nic vynořit na jakémkoli místě. A tak se Laura bránila, jak nejvíc mohla, aby ji temňáci nezabili. Po prázdninách se vrátila zpět na svou internátní školu Krákorec, kde byla snad v bezpečí, protože většina učitelů a ředitel, byli Strážci světla, samozřejmě tam učili i zastánci temných, ale naštěstí tam byli jen dva: Růžovka a uč. Schwarz. Temňáci jí kladli bezpočet překážek a ona je všechny ve zdraví zdolala. Dokonce se i na Hvězdu lidí dostal z Aventerry panoš Alarik (byl na straně Dobra), kterého se ujal ředitel Krákorecké školy. Laura se předtím dozvěděla o záhadné Pečeti sedmi měsíců. A začala pátrat, co má společné s jejím posláním a jak vypadá.

Všechno dobře dopadlo a Laura odevzdala kalich o jarní rovnodennosti do těch správných rukou.
Vyřešila i všechny záhady: Konrád Klem byl vlastně temňák a zároveň duch bývalého kata z minulosti Ryšavce Smrtihlava. Kevin se jím nechal svést, ale pak toho litoval a omluvil se.

A pečeť sedmi měsíců?
Nebyla to žádná věc. Podle jednoho příběhu přišla Laura na to, že to není nic víc než výraz, kterým temňáci označovali LÁSKU. Její otec je sice stále uvězněn, ale Laura věří, že až Elysion porazí Borborona, tak se shledá se svým otcem a Zlo nebude existovat.


---NEKOPÍROVAT--- (Psala jsem to asi půl hodiny)

Stromy, kytky, slunce - foto

23. července 2009 v 18:52 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

STROMY

KYTKY
SLUNCE


Zámek v Buchlovicích

23. července 2009 v 18:44 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

Zámek

Je to asi měsíc, co jsme byli na výletě na zámku, tak sem dám pár fotek.

PS: Ti pávi a ty lekníny jsou fotěné taky tam.LEKNÍNY - fotky

23. července 2009 v 18:39 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

LEKNÍNYPávi - fotky

23. července 2009 v 18:34 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

PÁV


Náš nový křeček

22. července 2009 v 20:53 | Kajka |  Moje fotografické výtvory


Náš nový křeček

Před 3 měsíci jsme si pořídili nového křečka. Je to kluk a pěkný rošťák, takže jsou skoro všechny fotky rozmazané!!!!


Vinohrad

22. července 2009 v 20:48 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

VINOHRAD

Fotila jsem to nedávno, takže hrozny jsou ještě zelené!

---nekopírovat---

Jablka a meruňky

22. července 2009 v 20:43 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

Jablka a Meruňky

V tomhle článku se mi nejvíc líbí tahle fotografie.

Níže v barevném provedení!

Zahrada

22. července 2009 v 20:37 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

ZAHRADA

ps: tyto fotky nejsou nic moc.

Obloha a Slunce

22. července 2009 v 20:32 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

OBLOHA A SLUNCE


Duha a pár fotek ze zahrady

22. července 2009 v 20:28 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

DUHA

A PÁR FOTEK ZE ZAHRADY!


Růže

22. července 2009 v 20:22 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

RŮŽE


----nekopírovat ---

Květinky

22. července 2009 v 20:20 | Kajka |  Moje fotografické výtvory

KVĚTINKY

!!!NEKOPÍROVAT"
moje výroba