Vymýšlíš už vánoční dárky?

20. listopadu 2008 v 17:45 | Kajka |  →ZÁBAVA←

Vymýšlíš už vánoční dárky? Které zásadně nekupovat a které naopak ano1. NEDÁVEJ JINÝM, CO BYS SAMA RÁD/A DOSTAL/A
Základ dobrého daru je ten, že udělá radost obdarovanému, a ne tobě. Vzpomeň si na koníčky dotyčného, jeho chutě a zapátrej v paměti, kdy jsi ho nebo ji slyšel/a říct "Já bych si tak přál/a…" Nejlepší je si podobné výkřiky během roku psát, jenže to už teď těžko dohoníš.
Ani největší časovou tísní se ale nenech dohnat k tomu, že koupíš něco, po čem prahneš ty, a očividně a průhledně budeš doufat, že to nakonec doputuje k tobě.
Daruj:
Cestovatelce kvalitní minibaterku, sportovkyni rukavice na kolo (pokud ho má!), zahrádkářce velkou knihu o bylinkách, vášnivé čtenářce hromadu posledních knižních novinek, krasavici drahou řasenku (černou - tam se nemůžete seknout), mamince velkou bonboniéra, pokud znáš oblíbenou značku, pak parfém. Pozor, důležité! "Hospodyňka" není kategorie ženy a vařečka nebo utěrky nebyly, nejsou a nikdy nebudou vhodným vánočním dárkem.

2. NIKDY, NIKDY, NIKDY SE DÁREK NESMÍ VZTAHOVAT K HMOTNOSTI ANI VELIKOSTI

Kniha o dietě, osobní digitální váha, přípravek na spalování tuku, příliš malá nebo příliš velká sukně - za to vše budeš viset. I kdyby jen v představách obdarované.
A protože bude rozbalena uprostřed svátků, tedy v období plném výčitek z cukroví a tučných mas.
Místo toho daruj:
Cokoliv, co vyjadřuje vaši lásku k obdarované - kupodivu včetně plyšových hraček. V podstatě neexistuje věk, ve kterém by holka nezaňuňala nad medvídkem s obrovskýma očima.
Méně extrémní, ale stejně účinné dárky jsou předplatné oblíbeného časopisu, CD oblíbené kapely, DVD s oblíbeným hercem. Výhodou těchto dárků navíc je, že i když už bude některou věc doma mít, vítězíte na body tím, že vůbec znáte jejího oblíbeného herce, kapelu nebo časopis.

3. CO NEDÁVAT DĚTEM
Nejméně oblíbené jsou takzvané měkké dárky. Balíčky skrývající pyžamko, sadu košilek, kapesníky nebo nedejbože ručníky, byť se současným animovaným hrdinou, vždycky vyvolají maximálně zoufalství.
Taky myli i na své nervy a nebal pod stromeček žádná rámusítka, hlučítka a bouchátka. Samopaly, co vydávají realistické zvuky, ani plechové bubínky nejsou dobrý nápad. Nejpozději na Tři krále bys na ně stejně "omylem" šlápl/a. Upozorni na to i babičky a dědečky. Ti mají tendence plnit všechna dětská přání a nemyslet na duševní zdraví toho, kdo bude potom xkrát denně poslouchat bubnování nebo střelbu.
A pozor, třikrát pozor na dárky podceňující věk a inteligenci dítěte. Vždycky můžeš darovat něco, na co dítě ještě intelektuálně nestačí, ale nikdy nic, co z něj dělá malého prcka. I kdyby prckovi bylo pouhých sedm, plyšová žížala s plyšovým dudlíkem hrající uspávací melodii ho nenadchne.
Místo toho daruj:
Jednoduchý návod na vydařený dárek (za drahé peníze) je počkat si, až zhruba měsíc před svátky vyjedou televizní reklamy s letošními hity. Bezpochyby to bude nějaká panenka s přehršlí tělesných funkcí a bagr, který se po stisknutí tajné páčky promění v meziplanetární raketu Enterprise. Za tyhle dárky budete nejoblíbenější tatínek na světě.
Zaručený tip, který tě finančně nezruinuje, je velmi velká sada fixek, zásoba žvýkaček na měsíc, tlustá kniha s čímkoliv, na co je dítě příliš malé (encyklopedie vesmíru, fyzikální atlas, dějiny světa) nebo jakákoliv sportovní atrakce od barevného balonu po švihadlo.

4. MUŽŮM DARUJ:
Obrovskou výhodou darů pro muže je to, že on neočekává, že mu budeš číst myšlenky, a ty se ho klidně můžeš zeptat, co by si přál.
Ale i kdybys se letos zase netrefil/a, ono se to nezblázní. Nejhorší dárek je přece žádný dárek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama